Tahtasaray İstanbul 4. Levent – Kebap ve Rakının Düellosu

Yazar : | 0 Yorumlar | Tarih : Kasım 5, 2014 | Kategori : Et Mekanları, İstanbul (Avrupa Yakası), Kebap Mekanları, Mekan Konumu, Mekanlar, Meyhaneler, Tüm Mekanlar, Türkiye

tahtasaray-4levent

Lezzet:4 Stars
Servis:4 Stars
Ortam:4 Stars
Fiyat:3 Stars

Mekan Özellikleri

  • Wi-Fi
  • Kredi Kartı
  • Açık Alan
  • Rezervasyon

Kutlu Özemrak – 8 Ocak 2014

tahtasaray-4levent-

tahtasaray-4levent-

Geçtiğimiz günlerde Galatasaray, Juventus maçı için Özgür Kaya ve iki değerli arkadaşım Serhat Özdalgıç, Zafer Özdalgıç ile birlikte İstanbul‘ a gitmiştik. Gerçi yoğun kar yağışından maç 33. dakikada iptal edilse de genel olarak keyifliydi.

Tavsiyeler üzerine maç öncesi levent’ de ki Tahtasaray adlı restoranı ziyaret etmeye karar verdik. Bu mekan da maç öncesi ve maç sırasındaki muhabbet civarda ün yapmış. Hatta bir önceki gelişimizde yer bulamamıştık. Fakat bu sefer hazırlıklıyız bir kaç gün önceden rezervasyon yaparak yerimizi garanti altına almıştık.

Tahtasaray’ da konsept itibariyle herkes Galatasaraylı ve maç saatini bekliyor. Yemekler yenirken tezerruhatlar eşlik ediyor bize, çoşku çok ateşli.

Beklentimiz hayli yüksek. Servis geçte olsa başlıyor. Tahtasaray’ ın maç günü konsepti şu şekilde; 4-5 çeşit soğuk meze 1 ara sıcak ve kişi başı seçilen bir porsiyon kebap veya et. Rakı sınırsız

Mezeler basit ve çok başarılı değil, servis zayıf. Gelen ara sıcak basit bir fındık lahmacun ve ayrıca hiç lahmacun işinden anlamayan birinin yanlışlıkla evde yapabileceği tarzda.

Fakat seçtiğimiz etlerden küşleme çok kıvamında marine edilmiş ve pişirilmiş çok başarılı buluyoruz hatta bulmuşken sahip çıkıp bir porsiyon daha istedik çünkü et’e gelinceye kadar yeryüzün de ki tüm zayıf puanları alıyor diğer lezzetler.tahtasaray-4levent-3 Kuzu şiş de oldukça lezzetli, lokum gibi eriyor ağızda, biraz daha gayret etsek çiğnemeden yutacağız.

İşin enteresan olanı mekan da garsonlar herkese keyifsiz bir servis yapıyor. Daha sonra farkettim aynı statlar da ki gibi her maç öncesi buraya gelen ve masaları belli olan bazı misafirlere özel ilgi gösteriliyor ama kantarın topuzu biraz kaçmış çünkü restoranın kalan kısmı unutulmuş. Tahtasaray restoran lezzet arayanlar için uygun değil. Sınırsız rakı isteyenler için uygun. Vasat mezeler ile maç izlemek veya maç öncesi karın doyurup havaya girmek isterseniz alternatif olabilir.

İşletmeci ile görüşüp Şikayetimizi belirttikten sonra biraz düzelme olsa da Tahtasaray bizden zayıf not almayı başaran nadir işletmelerden olarak listemize üst sıralardan girdi.

Tahtasaray beklentiyi yükseltmeden gidilecek bir alternatif, O gün kebap ve rakının düellosundan rakı galip çıktı.

Fix menü sınırsız alkol ile birlikte 90 tl kişi başı.

Kutlu ÖZEMRAK’ın kaleminden…

Yeme, İçme Aşkına – Kutlu Özemrak Facebook Sayfası

Tahtasaray Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Abdullah S.

Bir web tasarımcısı olmama rağmen, yemek yemek ve yeni mekanları görmeyi çok seviyorum. Yemek ve mekan deneyimlerimi mekangurme.com 'da sizlerle paylaşıyorum.

Diğer Yazıları

Beni Takip Edin:
TwitterGoogle Plus

Mekan Bilgileri

Mekan Adı: Tahtasaray İstanbul

Adres: Meşeli Sokak 25, Dördüncü Levent / İstanbul

Telefon: 0212 283 85 85

Harita:

Yorum Ekleyin

Yapılan Yorumlar