Pera Müptela – Ocakbaşı konseptli teras meyhanesi

Yazar : | 0 Yorumlar | Tarih : Mayıs 25, 2016 | Kategori : Akşam Yemeği Mekanları, İstanbul (Avrupa Yakası), Mekanlar, Meyhaneler, Tüm Mekanlar, Türkiye

pera_muptela

Mekan Özellikleri

  • Kredi Kartı
  • Açık Alan
  • Rezervasyon

pera_muptela

Pera Müptela

Gün batımını keyifle yaşamak için Pera Müptela, vazgeçilmez müziğiyle Asmalı Mescit’te! Ocakbaşı konseptli teras meyhanesi Pera Müptela’da, erken saatlerden gecenin ilerleyen saatlerine kadar yaz akşamlarının keyfini eşsiz müzik seçkileriyle çıkartabilirsiniz. İlkbahar-Yaz sezonuyla birlikte terasını açan Pera Müptela, size sıcak yaz akşamlarında serin bir teras meyhanesi, keyifli bir sohbet ve birbirinden lezzetli yemekler vaat ediyor.

Türkiye’nin vazgeçilmez kebap kültürüne yepyeni bir soluk getiren Pera Müptela, Pera City Suits’in terasında kebap yerken keyifli anlarınıza da eşlik etmek üzere tasarlanmış. Güzel Türk mezelerinin yanında yöresinden gelen ustaların ellerinden leziz et çeşitleri, Pera Müptela’da 90’ların Türk müziği eşliğinde ikram ediliyor.

Üç yakın arkadaş beraber gitmekten sıkılmayacakları istedikleri müzikleri dinleyebilecekleri ve aynı zamanda iyi kebap yiyebilecekleri bir restoran açma amacıyla hayata geçirdikleri Pera Müptela için “Ne yiyorsak onu servis ediyoruz.” diyor. Restoran ortaklarından ve Pera Müptela işletmecisi Aykut Yazıcı “Müşterilerimizi adımız gibi mekânın müptelası yapabilmek için, ilk önce onları ev ortamlarındaki rahatlıklarına kavuşturmak adına biz de bir o kadar samimi bir ortam sunmaya çalıştık” diyerek Pera Müptela’ya gelenlerin neden bu denli keyif aldığının da ipucunu veriyor.

Unutulmaz müzikler ve farklı tatlar…

80’ler ve 90’ların özenle seçilmiş unutulmaz şarkıları eşliğinde, günlük çıkan taze mezeleri ve dillere destan Adanalı Mehmet Usta’nın lezzetlerini ve Adana’dan gelen özel şalgamını tadabilirsiniz. Akdeniz’in güzel şehri Adana geleneği “Geç Kahvaltı” kültürünü kızarmış hellim, ev yapımı sucuk ve ciğerle devam ettiren Pera Müptela, modernle gelenekseli birleştirerek farklı alternatifler sunuyor.

Kişiye özel mezeler…

pera_muptela

Pera Müptela

İnternet sitesinde online rezervasyon imkanı sağlayan Pera Müptela, bir gün önceden belirtilmesi halinde et yemeyen veya gluten alerjisi gibi gıda intoleransı olan misafirleri içinde özel mezeler de hazırlıyor.

Pera Müptela, “Meze yorum işidir, hem hazırlanışı, hem tadı yorum gerektirir. Siz mezelerimizi yorumlarken biz kadehinizi tazeleyelim.” konseptiyle şehir yaşamına renk katıyor.

Pera Müptela Hakkında:

2015 yılı sonunda yeni konsept bir meyhane açma amacıyla yola çıkan üç yakın arkadaş olan Uğur Kurul, Aykut Yazıcı ve Arif Küpeli tarafından kurulan Pera Müptela özel mezeleri, kebapları, samimi ve arkadaş ortamı anlayışıyla Pera City Suit’s terasında misafirlerini ağırlıyor.

Not: Henüz bu mekanı ziyaret etmediğimiz için puan değerlendirmesi yapamıyoruz.

pera_muptela

Pera Müptela

pera_muptela

Pera Müptela

pera_muptela

Pera Müptela

 

Abdullah S.

Bir web tasarımcısı olmama rağmen, yemek yemek ve yeni mekanları görmeyi çok seviyorum. Yemek ve mekan deneyimlerimi mekangurme.com 'da sizlerle paylaşıyorum.

Diğer Yazıları

Beni Takip Edin:
TwitterGoogle Plus

Mekan Bilgileri

Mekan Adı: Pera Müptela - Ocakbaşı konseptli teras meyhanesi

Adres: Meşrutiyet Caddesi Orhan Adli Apaydın Sokak No: 17 Pera City Suits Teras

Telefon: 0532 377 3787

Harita:

Yorum Ekleyin

Yapılan Yorumlar