Kirvem Beyoğlu – Ocakbaşı Budur

Yazar : | 0 Yorumlar | Tarih : Kasım 6, 2014 | Kategori : Et Mekanları, İstanbul (Avrupa Yakası), Kebap Mekanları, Mekan Konumu, Mekanlar, Meyhaneler, Tüm Mekanlar, Türkiye

kirvem-ocakbaşı

Lezzet:5 Stars
Servis:4 Stars
Ortam:3 Stars
Fiyat:4 Stars

Mekan Özellikleri

  • Wi-Fi
  • Kredi Kartı
  • Açık Alan
  • Rezervasyon

Kutlu Özemrak – 21 Kasım 2013

kirvem-ocakbaşı

kirvem-ocakbaşı

Geçtiğimiz günlerde İstanbul’ a bir iş ziyareti için gittiğimde yine kirvem ocakbaşına uğradım. İstanbul’ a her gidişimde uğramaya gayret ettiğim bu mekan Ocakbaşı kültürünü iyi bilen bir işletme.
Ocakbaşı derken sadece adında değil özünde de ocakbaşı. Oldukça salaş bir restoran olmasına rağmen lezzet açısından ağız tadı çok lüks. Mekanda dekorasyon adına hiçbir şey yok, aslına bakarsanız ön yargılı bile bakılabilir. Beyoğluna paralel sokakların birindeki bu restoran bilen kişilerin ziyaret ettiği bir yer. 2 katlı restoranın 2. katında 2 adet ocakbaşı var.

Hemen dostlarla beraber etrafına diziliyoruz. Ustamız bizi karşılıyor ve bütün gece keyfimize göre hizmet edecek.

Buraya her geldiğimde çiğ köfte, köz patlıcan ve cacık yiyerek geceye başlarım. Bu lezzetlerin yanında şalgam suyu içmenizi tavsiye ederim. Markalı bir şalgam değil. Özel imalat ve eşini başka bir yerde bulamazsınız. Acı suyu ve şalgamı ayrı ayrı servis ediyorlar siz isteğinize göre karıştırıyorsunuz.

Ardından usta başlıyor şölene. Tüm kebaplar önünüzde hazırlanıyor. Yaprak ciğer sinirsiz ve lokum gibi. Külbastı özel marine edilmiş ve az yerde bulabileceğiniz türden, Kaburga’ nın eti üfleseniz kemiğin üzerinden ayrılacak gibi duruyor ve yumuşacık.

Usta gözümüzün içine bakıyor, ufak bir işaretle devam ediyor pişirmeye. Fıstıklı adanası harika, insan aklını yitirecek gibi oluyor burada . Tüm kebaplar kıvamında pişmiş ve özenle seçilmiş etlerden yapılıyor. Etleri çatal bıçak değil elle yemenizde yarar var. Et’e bıçak değmesin.

Bu arada kuzu eti en güzel etlerden biridir bazı hanımlar kokuyor derler. Et bu tabiî ki kendine göre kokar her şeyin bir kokusu vardır. O zaman hiç bir şey yemeyelim mi ?
Kebabı herkes yapamaz ve ne yazık ki İzmir’ de Kebap yenecek yer sayısı bir elin parmakları kadar az. Yakında bu mekanları da sizlere tanıtacağım. Ama İstanbul’a yolunuz düşerse Kirveme mutlaka gidin.

Kutlu ÖZEMRAK’ın kaleminden…

Yeme, İçme Aşkına – Kutlu Özemrak Facebook Sayfası

kirvem-ocakbaşı

kirvem-ocakbaşı

kirvem-ocakbaşı

kirvem-ocakbaşı

Kirvem Ocakbaşı Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Abdullah S.

Bir web tasarımcısı olmama rağmen, yemek yemek ve yeni mekanları görmeyi çok seviyorum. Yemek ve mekan deneyimlerimi mekangurme.com 'da sizlerle paylaşıyorum.

Diğer Yazıları

Beni Takip Edin:
TwitterGoogle Plus

Mekan Bilgileri

Mekan Adı: Kirvem Ocakbaşı

Adres: Şht. Muhtar Mh., 34435 Beyoğlu/İstanbul

Telefon: (0212) 243 0778

Harita:

Yorum Ekleyin

Yapılan Yorumlar