Fevzi’ nin Yeri Datça – Gurme Çıldırtan Mekan

Yazar : | 0 Yorumlar | Tarih : Kasım 6, 2014 | Kategori : Balık Mekanları, Mekan Konumu, Mekanlar, Meyhaneler, Muğla, Tüm Mekanlar, Türkiye

fevzinin yeri datça

Lezzet:5 Stars
Servis:4 Stars
Ortam:4 Stars
Fiyat:4 Stars

Kutlu Özemrak – 12 Ağustos 2014

fevzinin yeri

fevzinin yeri

Fevzi’ nin yeri Datça merkezde bulunan ve bir gurmeyi raydan çıkaracak lezzetlere sahip butik ve samimi bir restoran. Lüks sandalye ve masalar da oturmaktansa bazen tahta köy kahvesi sandalyelerinde yemek yemeye bayılıyorum.

Burası her yerde bulamayacağınız lezzetlere sahip. Özellikle Ege ve Akdeniz otlarını seviyorsanız ilk defa yiyeceğiniz otlarda var içlerinde. Otlardan bazıları; Şevketi bostan, Kapari filizi , Deniz ıspanağı , Tilkişen, Kışıyak, Eşşek helvası , Menengiç. Soğuk mezelerde çok iyi özellikle Acılı badem ezme ve sarımsaklı tulumu çok beğendim.

Ara sıcaklar da deniz mahsullerinin yanı sıra salyangozu ‘ da tatmanızı öneririm çoğu kişi için görüntü pek hoş olmasa da tadı gerçekten çok iyi. fevzinin yeri5Kalamar dolması ise hormonlarınızı tetikleyebilir .

Balığı hakkıyla pişirmek Fevzi için çok kolay. Mekan çok samimi ve derin ruhu olan bir restoran. Şüphesiz 1. Sebebi Fevzi’ nin vizyonu. Her sene belirli aylarda dağlarda kendi topladığı otlarla yaza hazırlanıyor.

Fevzi’ nin yeri için Datça’ nın en önemli mutfaklarından diyebilirim. Burası sadece yazın değil 12 ay iyi bir alternatif.

Benim için en zoru gecenin bitmesiydi.

Kutlu ÖZEMRAK’ın kaleminden…

Yeme, İçme Aşkına – Kutlu Özemrak Facebook Sayfası

Abdullah S.

Bir web tasarımcısı olmama rağmen, yemek yemek ve yeni mekanları görmeyi çok seviyorum. Yemek ve mekan deneyimlerimi mekangurme.com 'da sizlerle paylaşıyorum.

Diğer Yazıları

Beni Takip Edin:
TwitterGoogle Plus

Mekan Bilgileri

Mekan Adı: Fevzi’ nin Yeri Datça

Adres: İskele Mah. Atatürk Cad.70. Sokak Datça /Muğla 48900 Datça

Telefon: +90 252 712 9746

Harita:

Yorum Ekleyin

Yapılan Yorumlar