Bir Pasaj Meyhanesi Fuat’ın Yeri İzmir

Yazar : | 0 Yorumlar | Tarih : Eylül 12, 2014 | Kategori : Balık Mekanları, Et Mekanları, İzmir, Kebap Mekanları, Mekan Konumu, Mekanlar, Meyhaneler, Tüm Mekanlar, Türkiye

Bir Pasaj Meyhanesi Fuat’ın Yeri İzmir

Lezzet:4 Stars
Servis:4 Stars
Ortam:5 Stars
Fiyat:4 Stars

Kendisi Küçük Fakat, Bizde Büyük İzler Bırakan Mekan

Yıllar önce üniversitede okurken tanıştığım ve vazgeçemediğim İzmir meyhanelerinden biridir Fuatın Yeri. İzmir’in Karşıyaka ilçesine bağlı Bostanlı semtinde Balıkçı Parkı’nın karşısındaki pasaj içerisinde bulunuyor. Mekana geldinizde geniş olmadığını, pasaj dışarısına taşan masalarını görüyorsunuz. Bu sizi sakın yanıltmasın, şayet içerideki çalan şarkılar ve meyhane havası sizi bir anda sarıveriyor. Mekana içerisinde İzmir’in önemli takımlarından biri olan Karşıyaka ile ilgili forma, atkı ve fotoğraflar dikkatinizi çekecektir.

Mekanın ana yemek menüsü ızgara kırmızı et, beyaz et ve balıktan oluşuyor. Tabi öncesinde meyhaneye özgü bir çok meze bulunuyor. Bunların başında tavsiye edeceğim meze sebzeli ve yoğurtlu bir meze olan Köpoğludur. Ayrıca arnavut ciğerini’de mutlaka öneririm.

Deniz ürünü tercih etmek istersenizde sardalya ve kalamar denemenizi öneririm. Sıcacık ve çıtır çıtır lezzetler ayrıca tam da bir rakı mezesidir ikisi de. Kırmızı et olarak da kavurma yiyebilirsiniz ama benim gönlüm hep sardalya ve kalamar da kalacak.

Son Dublelerde Gelen Sürpriz

Son dublemizi içip, kalkmaya hazırlanırken gelen ikrama önce şaşırıp daha sonra ise bayılabirsiniz. Ortaya gelen üzeri meyveli ve sıcacık tahin helvası sizi alıp götürebilir. Gerçekten çok lezzetli olan bu son duble tatlısını mutlaka denemelisiniz. Mekanın fiyatları hatırladığım kadarı ile bu tip mekanlara göre normal bir seviyedeydi. İzmir’de yaşayan arkadaşlarımdan aldığım duyumlara göre de hala aynı fiyat oranı korunuyormuş.

Meyhane havasını yaşayıp, güzel mezeler ve lezzetleri tadıp rakı içmek istiyorsanız gitmenizi mutlaka tavsiye ediyorum. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere…

Resimlerin Kaynağı: Foursquare ve Facebook

Arnavut Ciğeri ve Köpoğlu Mezesi

Arnavut Ciğeri ve Köpoğlu Mezesi

Meze Çeşitleri

Meze Çeşitleri

Tahin Helvası

Tahin Helva

 

Abdullah S.

Bir web tasarımcısı olmama rağmen, yemek yemek ve yeni mekanları görmeyi çok seviyorum. Yemek ve mekan deneyimlerimi mekangurme.com 'da sizlerle paylaşıyorum.

Diğer Yazıları

Beni Takip Edin:
TwitterGoogle Plus

Mekan Bilgileri

Mekan Adı: Fuat'ın Yeri Pasaj Meyhanesi

Adres: Cemal Gürsel Cad. No:75 (Balıkçı Parkı Karşısı) Bostanlı - Karşıyaka - İzmir

Telefon: 0554 753 9837

Harita:

Yorum Ekleyin

Yapılan Yorumlar