İstanbul’un göbeğinde kebap keyfi: Bay Çöp Şiş

Yazar : | 0 Yorumlar | Tarih : Kasım 17, 2016 | Kategori : Et Mekanları, İstanbul (Avrupa Yakası), Kebap Mekanları, Mekan Konumu, Mekanlar, Tüm Mekanlar, Türkiye, Yöresel Lezzetler

bay-cop-sis3

Lezzet:4 Stars
Servis:5 Stars
Ortam:3 Stars
Fiyat:4 Stars

Mekan Özellikleri

  • Wi-Fi
  • Kredi Kartı
  • Açık Alan
  • Paket Servis

Merhaba,
Bugün sizlere İstanbul’da merkezi noktalarda 3 şubesi bulunan Bay Çöp Şiş‘ten bahsedeceğim. Canımız çöp şiş çektiğinden değil ama güzel bir şeyler yemek istediğinden Bay Çöp Şiş‘i denemek istedik. 4. Levent Metrosu çıkışındaki şubesini tercih ettik.

bay-cop-sis3bay-cop-sis9

Menüyü incelerken gözüm çöp şişe kaysa da tercihim Adana Kebap’tan yana oldu. Yan masalara gelen tabaklar güzel gözüktüğü için siparişimi 1.5 porsiyon olarak verdim 🙂 Siparişin hızlı alınması, siparişi verdikten sonra çok hızlı bir şekilde garnitürlerin masaya getirilmesi ve yemeği de çok beklememek mekanın en önemli artıları bence. Günümüzde maalesef çok iyi yerlere gittiğinizde bile bu şekilde hizmet bulamıyorsunuz maalesef. Bu tip müşteri yoğunluğunun olduğu mekanlarda bunu sağlıyor olabilmek başarı diye düşünüyorum.
bay-cop-sis6bay-cop-sis7

Yemek konusuna gelecek olursak, mercimek çorbası, garnitürler, Adana Kebap ve katmer den oluşan menümün dikkat çekici 2 unsuru Adana Kebap ve katmer oldu tabii ki. İstanbul’da burada yediğim gibi bir Adana Kebap yiyebileceğimi çok düşünmezdim açıkcası. Adana yediğim kebaplara oldukça yakın bir tadı vardı. İçindeki kuyruk yağı, baharatları ve etin dinlendirilme süreci şüphesiz Adana’dakine yakın bir tat almanıza yardımcı oluyor.

bay-cop-sis4
Yemeğimin sonundaki katmer ise tabii ki Gaziantep’teki katmer le karşılaştırılamaz ama İstanbul şartlarında iyi sayılırdı.

Mekan genel olarak sıcak bir atmosfere sahip, servis hızlı, dışarıda oturma alanı var. Yolunuz düşerse aşağıdaki şubelerden birini ziyaret edebilirsiniz:

4.Levent Sanayi Metro çıkışı

Florya Cennet Metrobüs Durağı karşısı

Şirinevler

Hayattan lezzet alarak yaşayanlara selamlar 🙂

Bay Çöp Şiş Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Mekan Bilgileri

Mekan Adı: Bay Çöp Şiş

Adres: Sarıyer Mahallesi, Fatih Caddesi, No 83/A, Sarıyer, İstanbul

Telefon: 02125321144

Harita:

Yorum Ekleyin

Yapılan Yorumlar