Yerinde Yenmesi Gereken Lezzetler – Koç Cağ Kebabı Erzurum

Yazar : | 0 Yorumlar | Tarih : Eylül 12, 2014 | Kategori : Erzurum, Et Mekanları, Kebap Mekanları, Mekan Konumu, Mekanlar, Tüm Mekanlar, Türkiye, Yöresel Lezzetler

Koç Cağ Kebabı Erzurum

Lezzet:5 Stars
Servis:4 Stars
Ortam:3 Stars
Fiyat:3 Stars

Erzurum denince akla gelen ilk lezzet, tabi ki Cağ Kebabı’ dır.

Buradaki Cağ Kebabını büyük şehirlerdeki kebaplardan ayıran en önemli özellik, söz konusu kebabın üretiminde kullanılan etin bölgeye ait, doğal ortamda veya yaylalarda doğal besinlerle beslenerek yetiştirilen koyunlardan elde edilmiş olmasıdır. 2014 Mayıs ayında ziyaret etmeye imkan bulduğum Erzurum’da Cağ kebabı yemek için 3 farklı öneri almıştım. Bunlardan bir tanesi Kongre Caddesinde bulunan Koç kebap Salonu idi.  Mekan gösterişli bir dekora veya şık bir salona sahip değil fakat lezzet konusunda Cağ’ dan bir parça yediğinizde Eğer Erzurum’da daha önce cağ yemediyseniz. Etin en lezzetli hali bu olmalı görüşünde bulunabilirsiniz. Ayrıca Erzurum’un diğer ünlü lezzeti kadayıf dolması‘nı da bu mekanda deneyimleyebilirsiniz.

Mekandan Notlar

Mekanın  gösterişten uzak, servisinin hızlı ve güler yüzlü oluşu dikkat çekiyor. Cağ Beklentinin altında kaldı.(Gram olarak düşük). Ülkenin doğusuna gittikçe kırmızı et fiyatının düştüğü düşünülürse fiyatlar yüksek.

Mekan Bilgileri

Mekan Adı: Koç Cağ Kebabı Erzurum

Adres: Kongre Cad. Nazik Çarşı No:8 ERZURUM

Telefon: (0442) 213 45 47

Harita:


Şunu daha büyük bir haritada görüntüle: Koç Cağ Kebap - Kemal Koç

Yorum Ekleyin

Yapılan Yorumlar