Türkiye’nin En Samimi Mutfağı – Beşkonaklar Malatya Mutfağı

Yazar : | 0 Yorumlar | Tarih : Eylül 15, 2014 | Kategori : Et Mekanları, Kebap Mekanları, Malatya, Mekan Konumu, Mekanlar, Tüm Mekanlar, Türkiye, Uygun Fiyatlı Mekanlar, Yöresel Lezzetler

Beşkonaklar Malatya Mutfağı

Lezzet:5 Stars
Servis:5 Stars
Ortam:5 Stars
Fiyat:5 Stars

Merhaba,

Türkiye’deki mekanları keşfetmeye ve sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz. Bugün sizlerle paylaşacağım mekan bir çok açıdan beğeniyi ve övgüyü hakeden Beşkonaklar Malatya Mutfağı. Bu mekan lokantacılıkta Malatya’nın ve hatta Türkiye’nin yüz akı olabilecek düzeyde. Yolu Malatya’ya düşenler ve Malatya’da ne yenir? diyenler için mutlaka gidilmesi ve görülmesi gereken bir yer. Menü çeşitliliği, hizmet, atmosfer ve fiyatlar tüm yıldızları almaya hak ediyor.

Mercimekli Köfte - Beşkonaklar Malatya Mutfağı

Mercimekli Köfte

Malatya’daki arkadaşlarımızın önerisi üzerine yola koyulup biraz adres tarifi sonrası mekana ulaştık. Tarihi konakların arasında yer alan bu mekana girdiğimizde üst kattaki oturma alanına yönlendirildik. Mekana girişten üst kattaki oturma alanına geçtiğimiz ana kadar konağı keşfetmek de oldukça ilgi çekiciydi. Menüden tarhana çorbası, içli köfte, mercimekli köfte, kağıt kebabı ve kuzu tandır tercih ettik.

Tarhana - Beşkonaklar Malatya Mutfağı

Tarhana Çorbası

Tarhana çorbası ekşimsi ve muhteşem bir tatta, içli köfte kıymalı ve sıcacık bir şekilde, kağıt kebabı ve kuzu tandır ise yine oldukça leziz ve müthiş bir sunumla ulaştı bize. Yemeğin yanında sunulan salatanın tadının hala damağımda olduğunu ve ayranın da oldukça başarılı olduğunu söylemeliyim. Yediğimiz leziz yemekler, mekanın dinginliği ve çalan müzikler, çalışanların nazik hizmetiyle birleşince bize bu yazıyı yazmak kaldı ancak. Biz finali Kadayıf Tatlısı ile yapmıştık. Siz isterseniz Kayısı Tatlısı, Peynir Helvası ya da İrmik Helvası da deneyebilirsiniz. Çayınız ya da kahveniz de mekanın tadını çıkartmaya devam etmeniz için size sunuluyor zaten.

Beşkonaklar Malatya Mutfağı unutulmaz bir deneyimdi. Hepinize bu deneyimi yaşamanızı öneririm.

Mekan Bilgileri

Mekan Adı: Beşkonaklar Malatya Mutfağı

Adres: Sinema Cad. Beşkonaklar No:13

Telefon: 0 422 326 00 51

Harita:

Yorum Ekleyin

Yapılan Yorumlar