Sardalye – Çanakkale Merkez

Yazar : | 0 Yorumlar | Tarih : Şubat 7, 2015 | Kategori : Balık Mekanları, Çanakkale, Mekan Konumu, Mekanlar, Tüm Mekanlar, Türkiye, Uygun Fiyatlı Mekanlar

sardalye - çanakkale

Lezzet:5 Stars
Servis:3.5 Stars
Ortam:3 Stars
Fiyat:5 Stars

11 Eylül 2013 Çarşamba

sardalye - çanakkale

sardalye – çanakkale

Son yazılarla İstanbul dışındaki yerleride bloga eklemeye başladım.
Özellikle şehir dışına çıkmadan önce gideceğim yerde nerede yemek yiyebilirim, ilginç nereleri var diye araştırmayı seviyorum.
Sardal-ye’de böyle bir araştırmada karşıma çıkmış bir yer. Yorumlar oldukça güzeldi, Assos’a giderken uğramak istedik, çokta iyi yapmışız 🙂
İstanbul’da güzel deniz ürünleri yemek çok zor bir iş, güzelini bulsanız ucuzunu bulamıyorsunuz. Sardalye benim için tam anlamıyla aşmış bir mekan. Çünkü sunduğu şeyler çok lezzetli ve bu lezzete göre inanılmaz ucuz.

Sardalye Çanakkale Merkez’de çarşıda bulunuyor. Buranın olayı balık-ekmek. Zaten gidince göreceksiniz, bir nevi büfe tarzı işliyor burası. Binası eski bir bina, oturulacak yerleri var üst katlarda ama çok konforlu değil. Yine de bu lezzet için değer 🙂

Çokta eski bir işletme değil. 2010 sonunda açılmış bir yer. Demekki işinizi güzel yapınca illa farkediliyor.
Ben gittiğimde çokta övüldüğünü bildiğimden herşeyi denemek istedim. Mezgit balık ekmek, kalamar ve midye dolma istedim. Fiyatlardan bahsetmek gerekirse;
Midye tanesi 1 TL ama baya büyük midyeler. Kalamar 15 TL, balık ekmekler sanırım 3 TL çünkü birazdan göreceğiniz tüm herşeye içecekler dahil 35 TL verdik. Benim için inanılmaz bir rakam. İstanbul’da bu yediklerinizi 50-60 TL’den aza imkansız yemeniz.
Siparişlerimiz geliyor. Çok güzel görünüyor.

sardalye - çanakkale

sardalye – çanakkale

Öncelikle balık ekmeklerden bahsedeyim. Hem mezgit hem de sardalye söyledik. İkiside çok lezzetliydi.

Gördüğünüz gibi yeşillikler,domates ve limonla servis yapılıyor. Balıklar çok lezzetli, kılçıksız, güzel pişmiş. Oldukça hoşumuza gitti. Büyük iştahla yedik.

Kalamardan bahsetmek gerekirse, İstanbul’da yediklerimize hiç benzemiyor öncelikle. Çok tazeydi, tadı farklıydı olumlu anlamda. Hazır kalamar mı bilemiyorum ama onunda çok lezzetli olduğu kesindi 🙂 Sadece sosunu beğenmedim, kalamar ve midye en iyi tarator sosuyla gidiyor. Bu sos yoğurtlu, içinde dereotu olan bir sostu. Bana güzel gelmedi o kadar.

sardalye - çanakkale

sardalye – çanakkale

Son olarak midyelerimiz çok baba midyelerdi. Boyutları oldukça büyüktü. Limonla beraber çok güzel gitti.
İnsan Ege’ye gelince deniz mahsülüne doymak istiyor. Bizim içinde Sardal-ye o anlamda bir nimet oldu. Eğer sizinde yolunuz Çanakkale’ye düşerse Sardalye’ye gelmeyi ve bu lezzetleri tatmayı unutmayın.

sardalye - çanakkale

sardalye – çanakkale

Afiyet olsun…

Mekan Bilgileri

Mekan Adı: Sardalye

Adres: Mustafa Kemal Paşa Mah. Küçük Hamam Sok. No:24/bÇanakkale Merkez, Çanakkale

Telefon: +90 286 213 48 48

Harita:

Yorum Ekleyin

Yapılan Yorumlar