Uran Restaurant – Babakale

Yazar : | 0 Yorumlar | Tarih : Ocak 12, 2015 | Kategori : Balık Mekanları, Çanakkale, Mekan Konumu, Mekanlar, Türkiye

Uran Restaurant

Lezzet:4 Stars
Servis:4 Stars
Ortam:4 Stars
Fiyat:4 Stars

12 Eylül 2013 Perşembe

Uran Restaurant - Babakale

Uran Restaurant – Babakale

Assos’a gelmişken Türkiye’nin en batı ucu olan Babakale’ye uğramadan dönmek olmazdı. Tabii asıl nedenimiz ününü çok duyduğumuz Uran Restaurant’a uğramaktı.
Önce biraz Assos civarından bahsedeyim. Assos bölgesi tam bir Ege kasabası formatında. Kadırga Plajı taşlık ama çok güzel. Suyu soğuk baştan söyleyeyim, denize girince insan serinliyor.
Babakale’yle aralarında 15 km civarı bir yol var. Yollar dar, dikkatli olmak gerekiyor.

Babakale’ye gittiğinizde önünüzde ucu bucağı olmayan denizi görüyorsunuz. Özellikle Babakale’ye gelmeden Akliman Koyu’nda denize girmenizi şiddetle öneririm. Kumluk, aniden derinleşmeyen ve tertemiz bir suyu var. En beğendiğim koylardan biri oldu şimdiden.
Gelelim Uran Restaurant’a. Otel/Restaurant burası. Tepeden denize bakıyorsunuz, manzara mükemmel. Sazlarla üst taraf kapatılmış.Salaş bir yer ama derdimiz konfor değil, derdimiz lezzet 🙂

Hemen siparişlerimizi veriyoruz. İlk önce çoban salatamız geliyor. Yanında gelen ekmekle beraber çok lezzetli, malzemelerin taze olduğu belli, zeytinyağıda yörenin mahsulü. Açıkçası bu salatayı daha balıklar gelmeden bitirdik, 1 tane daha istedik 🙂

Uran Restaurant

Uran Restaurant

Önce kalamarımız teşrif ediyor masaya. Kalamarı herkes çok övüyordu, övüldüğü kadar var. Yağı içine çekmemiş, kayış gibi olmayan bir kalamar var karşımızda. Hazır kalamar değil, çok lezzetli. Kuyruklarıyla beraber pişirmişler, çıtır çıtır, çok hoşuma gitti. Uran’da balıktan bile sevdiğim şey kalamardı diyebilirim.

Ve en son balıklarımızı getiriyorlar. Mevsimi olduğundan çupra sipariş ettik. Tavada pişirilmişti. Balıklarıda beğendik, kurumamıştı.Özellikle taze olunca çupranın tadına doyum olmuyor. Bu konuda bizden güzel not aldı.Benim balığın halini görüyorsunuz, darmaduman ettim yerken 🙂

Uran Restaurant

Uran Restaurant

Sonuç olarak bu bölgedeyken Uran Restaurant’a gelinir, kalamar ve balık kesinlikle yenir. Fiyat konuşmak gerekirse; kalamar 20 TL, balıklar 15er TL’ydi. Salata içeceklerle beraber toplam 73 TL ödedik 2 kişi. Bahsedildiği kadar ucuz değildi, ama çokta pahalı değildi. Aldığınız lezzete değebilecek bir yer. Fakat açıkçası önceki yorumlardan daha ucuz bekliyordum o nedenle şaşırttı beni.

 

 

 

 

 

Uran Restaurant

Uran Restaurant

Mekan Bilgileri

Mekan Adı: Uran Restaurant - Babakale

Adres: Uran Restaurant Sahil, Babakale Köyü Ayvacık Çanakkale Türkiye

Telefon: 0286 747 02 18

Harita:

Yorum Ekleyin

Yapılan Yorumlar