Yöresel Bir Karadeniz Lezzeti – Nur Abla

Yazar : | 0 Yorumlar | Tarih : Eylül 9, 2014 | Kategori : Et Mekanları, Kebap Mekanları, Mekanlar, Tüm Mekanlar, Yöresel Lezzetler

nurabla karadeniz sofrası - mekangurme

Lezzet:5 Stars
Servis:4.5 Stars
Ortam:5 Stars
Fiyat:3.5 Stars

Mekan Özellikleri

  • Kredi Kartı
  • Yemek Çeki/Kartı
  • Rezervasyon

Merhaba Sayın Okurlar,

Mekan Gurme’deki  ilk mekan inceleme yazımda sizlerle birlikteyim. Bir egeli olarak bana biraz uzak fakat bir o kadarda beğendiğim Karadeniz yemeklerinin olduğu Nur Abla Karadeniz Sofrasını ziyaret ettim.

Mekanın Çekmeköy ve İkitelli’de de şubeleri bulunmakta. Ümraniye Tepeüstü konumundaki şubesi mekan ambiyansı olarak Karadeniz havasını birebir yansıtıyor. Rezervasyon yaptırırsanız, kalabalık gruplar için yakın bölgelerden servis hizmeti de mevcut. Bizde şirketimdeki arkadaşlarımla beraber bu şekilde mekana ulaşım sağladık.

Nur Abla Karadeniz Sofrasında bölgeye özel olan tüm yemekleri bulabiliyorsunuz. Muhlama, Çayeli Kuru Fasülye, Fasülye Turşu Kavurma, Karalahana Sarma, Sebzeli Etli Güveç, Köy Peynirli Ispanak, Yufka Kebabı bu yöresel lezzetlerin başında yer alıyor.

Siparişlerimizi verdikten sonra, hızlı denebilecek bir sürede yemeklerimiz geldi. Yemekten önce gelen sıcacık mısır ekmeğini de eklemeyi unutmayalım. Ben Karışık Tabak(21 TL) yemeyi tercih ettim. İçerisinde karalahana sarma, Çayeli kuru fasulye, pilav ve sebzeli etli güveç bulunuyor. Yemekler oldukça lezzetli fakat yağ oranı bazılarına göre biraz fazla gelebilir. Fiyat olarak baktığınızda ise mekandaki fiyatların her bütçeye hitap ettiğini çok fazla söyleyemeyeceğim. Yemekten sonra yöresel bir tatlı olan Laz Böreği (7 TL) ile yemeğimi tamamladım. Laz Böreği’de mutlaka denemeniz gereken hafif bir tatlı.

Yöresel lezzetleri seviyorsanız ve Karadeniz mutfağını görmek istiyorsanız Nur Abla Karadeniz Sofrasını mutlaka denemenizi öneriyorum.

Bir sonraki yazımda görüşmek dileğiyle…

 

Nur Abla Karadeniz Sofrası Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Abdullah S.

Bir web tasarımcısı olmama rağmen, yemek yemek ve yeni mekanları görmeyi çok seviyorum. Yemek ve mekan deneyimlerimi mekangurme.com 'da sizlerle paylaşıyorum.

Diğer Yazıları

Beni Takip Edin:
TwitterGoogle Plus

Mekan Bilgileri

Mekan Adı: Nur Abla Karadeniz Sofrası Tepeüstü Şb.

Adres: Tepeüstü Alemdağ Cad. No: 538/B Ümraniye - İstanbul

Telefon: (0216) 365 96 60

Harita:

Yorum Ekleyin

Yapılan Yorumlar