Köfteci Odabaşlar Beykoz – Sosyal Medyaya İnanan Köfteci

Yazar : | 0 Yorumlar | Tarih : Aralık 20, 2014 | Kategori : İstanbul (Anadolu Yakası), Köfteciler, Mekan Konumu, Mekanlar, Tüm Mekanlar, Türkiye, Uygun Fiyatlı Mekanlar

köfteci odabaşlar

Lezzet:4.5 Stars
Servis:4 Stars
Ortam:3 Stars
Fiyat:3.5 Stars

köfteci odabaşlar

köfteci odabaşlar

Türkiye’de köfteye verilen önemin yeri farklıdır. Bundan kaynaklı olarakta bir çok meşhur köfteciler bulunmaktadır. Bunlardan bazıları markalaşmıştır da hatta. Bir de markalaşmayan ama arkaplanda görünüp, aslında çok iyi kalitede köfte yiyebileceğiniz yerler de vardır. Beykoz’da bulunan Köfteci Odabaşlar’da bunlardan birisi.

Rahman Bey’in daveti üzerine, ben ve editör arkadaşım ile birlikte mekana geliyoruz. Rahman Bey sağolsun bizi çok sıcak karşılıyor. Ardından oturup başlıyor köfteci odabaşların hikayesini anlatmaya. Rahman bey ve babası daha önce Çengelköy’de açılıp tutmayan mekanın ardından, yeni bir girişimle soluğu Beykoz Soğuksu’da ki yeni mekanlarında almışlar. Bu sefer çok çalışarak eskisinden daha iyi kalitede ki köftelerini herkese beğendirmişler. Rahman Bey değişime çok açık ve sürekli kendini geliştiren birisi. Bir yandan en iyi köfteyi sunarken, diğer yandan da sosyal medyanın gücünü görüp, Facebook, instagram ve foursquare üzerinden bugün bir çok yeni kişiyi mekanı ile tanıştırmış.

Mekan lokasyon olarak kolay bir konumda bulunuyor. Mekana girdiğinizde klasik esnaf lokantası havasını görüyoruz. Mekanın yemek konsepti ise mercimek çorbası, köfte, piyaz ve kaymaklı kemalpaşa tatlısından oluşuyor. Önce mercimek çorbasından başlıyoruz. Çorba gayet lezzetliydi fakat ben şahsen bu çorbayı üzerinde eritilmiş tereyağı ve kıtır ekmekle birlikte daha çok seviyorum. Kıtır ekmek olmasada ızgarada kızartılmış büyük boy ekmekler eşlik ediyordu çorbaya. Ardından köfte, piyaz, ayran ve ikram olarak verilen uzun yeşil biber turşusu, kırmızı biber sosu geliyor.

köfteci odabaşlar

köfteci odabaşlar

İkram olarak verilen biber turşusu ve sos köfte ile mükemmel uyum sağlıyorlar. Özellikle sos vazgeçilmeziniz olabilir. Ayran ise Beykoz bölgesine ait olan Paşabahçe ayranı. Daha önce denemediğim bu ayranın da, tuz oranı yerinde, gayet güzel kıvamda bir içimi var. Mekanın sunduğu iki çeşit piyaz konseti var. Birincisi klasik olan piyaz, diğeri ise yeşillik oranı daha yüksek olan, salata piyaz karışımı bir çeşit. Mekan da genel olarak bu konsepti müşterilerine alıştırmış. Bence çok daha iyi yaptıklarını düşünüyorum. Bu bütünlülüğün baş mimarı köfteye gelelim. Öncelikle gözümün doyduğunu söylemeden geçemeyeceğim. Köftelerin boyutu diğer köftelere göre daha büyük. Köfte kesinlikle kuru değil ve yediğinizde lezzeti ağzınızda güzel bir şekilde dağılıyor. Rahman Bey köfte de sadece dana döş ve kuzu döş kullandıklarını ve köftenin 5 gün dinlendirildiğinden de bahsediyor bize. İşte etin bu kısmının kalitesi, lezzeti ve usta eller köfteyi bu lezzete getirmiş.Ben kesinlikle bu lezzete maksimum ulaşmak için 1,5 porsiyon yemenizi öneriyorum. Köftelerimiz bittikten sonra kaymaklı kemalpaşa tatlılarımızı yiyiyoruz. Tatlı inanın köfteden sonra kaymaklı yenebilecek en hafif tatlılar arasında.

köfteci odabaşlar

köfteci odabaşlar

Rahman bey’in yakalamış olduğu çok iyi birşey varsa oda yemekteki denge oranıdır diye düşünüyorum. Yemekler ve tatlıda tuz, yağ, şeker, kıvam gibi oranlar o kadar dengeli ki tatların dengesi yediğinizden en iyi lezzeti almanızı sağlıyor. Yolunuz Beykoz tarafına düşerse yada canınız İstanbul’da güzel bir köfte yemek isterse mutlaka tercih listenizde olması gereken mekanlardan birisi Köfteci Odabaşlar. Hoş sohbeti ile güzel bir misafirperverlik sunan Rahman Odabaş’a da teşekkürlerimizi iletiyoruz.

 

 

 

 

köfteci odabaşlar

köfteci odabaşlar

köfteci odabaşlar

köfteci odabaşlar

 

köfteci odabaşlar

köfteci odabaşlar

Mekan Gurme Editörleri ve Rahman Odabaş

Mekan Gurme Editörleri ve Rahman Odabaş

 

Köfteci Odabaşlar Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Abdullah S.

Bir web tasarımcısı olmama rağmen, yemek yemek ve yeni mekanları görmeyi çok seviyorum. Yemek ve mekan deneyimlerimi mekangurme.com 'da sizlerle paylaşıyorum.

Diğer Yazıları

Beni Takip Edin:
TwitterGoogle Plus

Mekan Bilgileri

Mekan Adı: Köfteci Odabaşlar Beykoz - Sosyal Medyaya İnanan Köfteci

Adres: İncirköy Mh. Tuna Sokak No:1 İstanbul, Türkiye

Telefon: +90 216 322 3779

Harita:

Yorum Ekleyin

Yapılan Yorumlar