Büyükada’da Locanız hazır… Büyükada Loc’Ada Restaurant

Yazar : | 0 Yorumlar | Tarih : Eylül 20, 2016 | Kategori : Akşam Yemeği Mekanları, Balık Mekanları, İstanbul(Adalar), Kahvaltı Mekanları, Mekanlar, Öğle Yemeği Mekanları, Tüm Mekanlar, Türkiye

Büyükada Loc’AdA

Lezzet:5 Stars
Servis:5 Stars
Ortam:5 Stars
Fiyat:4 Stars

Mekan Özellikleri

  • Wi-Fi
  • Kredi Kartı
  • Açık Alan
  • Rezervasyon

Büyükada Loc’AdA

Büyükada Loc’AdA

Yıllardır en çok cevapladığım sorulardan birisi de Büyükada’da nerede denize girilir? Nerede yemek yenir? Akşam gidilecek yer var mı? Gibi sorular… Ağustos 2016 itibariyle bu sorulara artık cevaplayabiliyorum. İstanbul’da huzurun ve aşkın adası Büyükada’da ne yazık ki beklentileri karşılayacak mekan bulmak bir neredeyse imkansız. Geçtiğimiz hafta Büyükada’lı işletmeci dostum Onur Balbinar’ın Ağustos ayı itibariyle işletmeye açtığı Büyükada Maden Mahallesinde, tarihi yalıda bulunan Locada Restoranını ziyaret etme imkanı buldum.

Kendine ait iskelesi bulunan işletmeye denizden veya faytonla ulaşmak mümkün. İlk girişte nostaljik mimarisi, enfes manzarası ve güler yüzlü çalışanları ile bir başka diyara seyahat ediyorsunuz. Yemekler ve mezeler ise enfes… mezeler özellikle sıradan alışılagelmiş mezelerin çok dışında ve lezzetiyle sizleri kendine hayran bırakacak cinsten. Sohbetimizin devamında öğrenyorum ki bu lezzetlerin arkasında ismini şuan anımsayamadığım Bilgi Üniversitesi Gastronomi Bölümü öğretim görevlisi olan şefleri yatıyor. İşletmecisinden aşçısına mekanın hemen hemen tüm çalışanları üniversite mezunu olduğunu ise belirtmeden geçmek istemedim.

Mekanı şiddetle tavsiye eder biran önce bu keyfi tatmanızı tavsiye ederim. Son olarak dolunaylı bir geceye denk gelmeniz durumunda, denize vuran ayın ışığını seyretmenin tadı tüm söylenenlerin önüne geçecektir.

Mekandan Notlar;

Büyükada Loc’AdA

Büyükada Loc’AdA

  • Kahvaltı: Geniş bir Serpme Kahvaltı sunuyor ve özellikle haftasonu rezervasyon olmadan malesef misafirleri kabul etmiyor. Kahvaltıda sunulan İsli Peynirin tadına doyamayacaksınız. Saat 09:00-12:00 saatleri arasında kahvaltı imkanı sunuluyor.
  • Öğle Yemeği: Mekanın yeniliğinden olacak çok geniş bir öğle yemeği menüsüne sahip değil. Fakat yemeklere gerçek bir şef eli değdiği belli. Önerim Çıtır Tavuk olacaktır. Ayrıca öğle yemeğinizi yerken iskeleden denize girme imkanı, soyunma kabini ve duşta mevcut.
  • Akşam Yemeği: Akşam yemeği ile ilgi çok fazla bilgi paylaşmak istemiyorum biran önce denemelisiniz illa bir öneri almalıyım derseniz, Girit Ezme ve Kalamar Izgarasını denemeden dönmeyin derim.,
  • Ekstra: Mekanı plaj olarak değerlendirmek pekte mümkün değil ama sabah kahvaltı sırasında bir serinliğim iki güneşleneyim derseniz duş ve şenzlong imkanı mevcut. Aynı zamanda iki adet loca mevcut. Locanızda adanın ve denizin tadını çıkartabilirsiniz.

Rezarvasyon: Gerekli

Ortalama Hesap : Kahvaltı:40TL Akşam yemeği :125TL

Büyükada Loc’AdA

Büyükada Loc’AdA

Büyükada Loc’AdA

Büyükada Loc’AdA

Büyükada Loc'Ada Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Mekan Bilgileri

Mekan Adı: Büyükada Loc'Ada

Adres: Maden Mahallesi, Yılmaz Türk Caddesi, No 175, Adalar, İstanbul

Telefon: 05315251232

Harita:

Yorum Ekleyin

Yapılan Yorumlar