Shake Shack – Maslak

Yazar : | 0 Yorumlar | Tarih : Kasım 17, 2014 | Kategori : Fast Food Mekanları, İstanbul (Avrupa Yakası), Mekan Konumu, Mekanlar, Tüm Mekanlar, Türkiye

shake shake

Lezzet:3 Stars
Servis:3 Stars
Ortam:4 Stars
Fiyat:2.5 Stars

shake shake

shake shake

4 Şubat 2014 Salı

Yazılarımdan da anlaşılacağı üzere hamburgerleri seviyorum 🙂
Mekandan mekana o kadar farkediyorki bu meret, herkes farklı farklı yapıyor. Kimi hiç beceremezken kimi öyle bir lezzet koyuyorki önünüze, yeme de yanında yat durumu oluşuyor.
Shake Shack’in ünü Türkiye’ye kendisinden önce gelmişti. New York’un en havalı ve en lezzetli hamburgercisi sıfatıyla Türkiye’ye giriş yaptı. Bende New York’a gidip bu tadı denemiş olanların yazılarıyla büyük beklentiye girdim haliyle, ilk fırsatta gidip denedim.

Shake Shack’in kökeni 2001 yılında Manhattan’daki Madison Square Park’ta Hot Dog arabasıdır. Çok lezzetli Hot Dog’lar yapar ve önünden sıra eksik olmaz.
2004’te parkta bir yer açarak kendilerine temelli bir mekan kazanırlar. Hot Dog ile başladıkları işe hamburgerler, milkshakeler ekleyerek devam ederler.
Şu anda bile o kadar popülerki Shake Shack, websitesine girdiğinizde Madison Square Park’taki şubelerinin önündeki kuyruğu görmeniz için canlı kamera görüntüsünü izleyebilirsiniz. Bu kuyruğu görerek geldiğinizde sipariş vermek için ne kadar süre harcayacağınızı anlayabilirsiniz 🙂

shake shake

shake shake

Şimdi böyle şeyler okuyup gördükten sonra öyle bir beklentiye giriyorki insan, heralde bu hamburgeri yiyince dünyam değişecek zannediyorsunuz 🙂 Belki de en büyük handikapı bu Shake Shack’in.
Gelelim İstinye Park’taki şubesine ve deneyimimize.
Türkiye’ye ilk şubeyi İstinye Park’a Mayıs sonunda açtılar. İstinye Park Food Court’ta en havalı yerlerden birine sahipler.

Girişte karşılanıyorsunuz, menüyü ve nasıl sipariş vereceğinizi öğreniyorsunuz. Bunun nedeni sipariş sisteminin biraz farklı olması.
Siparişinizi veriyorsunuz ve size elektronik ışıklı bir cihaz veriyorlar. Siparişiniz hazır olduğunda bu cihaz yanıp sönerek ve sesle alarm veriyor, sizde siparişinizi gidip alıyorsunuz.
İçecekler sınırsız şekilde Carl’s JR’da olduğu gibi veriliyor. Size bir bardak veriyorlar ve istediğiniz kadar doldurup içebiliyorsunuz.

Menüyü çekmeye çalıştım ama biraz parladı. Neyse artık olduğu kadar. Öncelikle fiyatlar öyle ucuz değil, kesinlikle normal bir hamburgerciye göre pahalı. Önemli olan bu verdiğiniz parayı hakediyor mu?

shake shake

shake shake

Shake Stack’e birkaç defa gittim şu ana kadar, hem hot dog deneme şansım oldu, hem standart Shack Burger ve Shack Stack denilen karışık hamburgerden yedim.Shack Stack denilen hamburgerin içinde hem normal hamburger köftesi hem de mantardan yapılan ayrı etsiz bir köfte daha var. Değişik bir seçim olmuş.

Öncelikle Hot Dog’undan başlayalım. Açık konuşmak gerekirse 10 TL’lik bu Hot Dog’un hiç bir özelliği yok. Fotoğraftan da görebilirsiniz. Bunun yerine herhangi bir büfede aynı fiyata 4 tane sosisli yersiniz çok daha lezzetli olur. Bu kadar acımasızım ama 10 TL’ye bize bu sosisliyi itelerken onlarda acımasız 🙂

Gelelim hamburgerlerine; kötü değil ama çok kuru etleri. Nerede o ısırdığınızda suyu akan hamburgerler nerede Shake Shack’in hamburgeri. Ayrıca porsiyonlar çok küçük, böyle bir para veriyorsam hamburgere, çok daha esaslı birşeyler yemek isterim ve ne yazıkki böyle birşey gelmiyor. Başta da demiştim, insan öyle büyük bir beklentiye giriyorki duyduklarından sonra, bırakın bu beklentiyi karşılamayı, verdiğiniz paraya acıyorsunuz.

Patatesleri güzel ama eşlik eden hamburger iyi olmayınca hiç bir anlamı yok.
Şu ana kadar blogda sadece 1 beğenmediğim yeri tanıtmıştım, fakat Shake Shack’le beraber 2 oldu. Tanıtmamın nedeni ise çok popüler ve herkesin merak ettiği bir yer olması.
Gidin deneyin ama çok birşey beklemeyin.

Afiyet olsun.shake shake

shake shake

shake shake

shake shake

shake shake

Shake Shack Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Mekan Bilgileri

Mekan Adı: Shake Shack - Maslak

Adres: Pınar Mah. İstinye Bayırı Cad. İstinye Park AVM No : R202-R203

Telefon: 0212 3455184

Harita:

Yorum Ekleyin

Yapılan Yorumlar