Dobby’s Burger Place – Hayallerin Burgercisi

Yazar : | 0 Yorumlar | Tarih : Şubat 15, 2015 | Kategori : Fast Food Mekanları, İstanbul (Anadolu Yakası), Mekan Konumu, Mekanlar, Tüm Mekanlar, Türkiye

Dobby's Burger Place

Lezzet:4.5 Stars
Servis:4 Stars
Ortam:4 Stars
Fiyat:3 Stars

Dobby's Burger Place

Dobby’s Burger Place

Bir gün iş dönüşü arkadaşımın daveti üzerine Dobby’s Burger’e geldim. İlk başta tandır falan bir şeyler söylüyordu arkadaşım. Ben tam tandır yemeye odaklanmışken, Dobby’s Burger’e geldik ve buradaki tandır burger’i tattım.

Mekan Kadıköy Kızıltoprakta bulunuyor. Küçük ve sevimli bir mekan. İçeride oturmak için pek fazla alan yok. Bu yüzden dışarıda oturmayı tercih ediyoruz. Siparişlerimizi verirken mekan sahibinin eşi ile bir süre sohbet etme imkanı bulduk. Mekan sahibi bey daha önce tekstil sektöründe çalışıyormuş. Eşi ise bilişim sektöründe çalışmaya devam ediyorken hayallerini gerçekleştirip, Dobby’s Burger’i açmışlar.

Dobby's Burger Place

Dobby’s Burger Place

Mekanın en popüler burgerleri Tandır Burger, The Big Anatolian Burger ve Pirzola Burger. Bunların yananıda farklı burgerler ve özel Hot Dog’larda bulunuyor. Daha önce hayal edip nasıl olurdu acaba diyebileceğiniz burgerleri burada bulabilirsiniz. Özel bir hamburgerci oldukları için özel üretim et ve ekmek kullanıyorlar. Etler dinlendirilmiş.

Ben Tandır Burger, arkadaşım ise The Big Anatolian Burger söylüyoruz. Birde ortaya bir patates kızartması istiyoruz. Patatesleri hazır olarak aldıklarını söylüyorlar. Ama gelen patatesi o kadar güzel yapmışlar ki gelen burgeri iptal edip, karşıdaki bakkaldan bir bira alıp patatesin yanında içmeyi de düşünmedim değil hani 🙂 Birde burgerlerimiz gelmeden önce lezzetli bir erik turşusu ikram ediyorlar.

Dobby's Burger Place

Dobby’s Burger Place

Siparişlerimiz geliyor. Burgerler güzel görünse de büyüklüğünün gözümü doyurduğunu söyleyemeyeceğim. Tandır Burger lezzetli ve güzel. Ancak tandır etinin zevkini tandır olarak yediğinizde daha iyi anlıyorsunuz açıkcası. Arkadaşımın yediği The Big Anatolian Burger’dan da bir parça tattım. The Big Anatolian Burger’ı mekanın popüler burgerı yapanın lezzeti olduğunu yediğinizde anlıyorsunuz. Eti özel ve gramaj olarak da yeterli görünüyor. Sos olarak da Heinz’ın soslarını kullanıyorlar.

Kadıköy Kızıltoprak tarafına geldiğinizde farklı bir hamburger deneyimi için tercih edebileceğiniz yerlerden birisi Dobby’s Burger. Ayrıca Kadıköy civarında paket servisleri de mevcut. Paket servisteki başarıları da yemek sepeti üzerinden görülebiliyor.

Bir sonraki yazımda görüşmek üzere…

Dobby's Burger Place

Dobby’s Burger Place

Dobby's Burger Place

Dobby’s Burger Place

Dobby's Burger Place

Dobby’s Burger Place

Dobby's Burger Place Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Abdullah S.

Bir web tasarımcısı olmama rağmen, yemek yemek ve yeni mekanları görmeyi çok seviyorum. Yemek ve mekan deneyimlerimi mekangurme.com 'da sizlerle paylaşıyorum.

Diğer Yazıları

Beni Takip Edin:
TwitterGoogle Plus

Mekan Bilgileri

Mekan Adı: Dobby's Burger Place

Adres: Zühtüpaşa mah. Hasan Amir sok. No:1D Kızıltoprak / Kadıköy

Telefon: +90 216 337 0 937

Harita:

Yorum Ekleyin

Yapılan Yorumlar