Y (Yonca) Döner – İskender Dürüm Olur Mu Demeyin

Yazar : | 0 Yorumlar | Tarih : Ekim 20, 2014 | Kategori : Et Mekanları, İstanbul (Anadolu Yakası), Kebap Mekanları, Mekan Konumu, Mekanlar, Tüm Mekanlar, Türkiye, Uygun Fiyatlı Mekanlar

Y Döner

Lezzet:5 Stars
Servis:4.5 Stars
Ortam:4 Stars
Fiyat:4 Stars

Türkiye’nin milli yiyeceklerinden döneri bir çok yerde tatmışızdır. İstanbul’da döneri gerçekten güzel yapan mekanlar bulunuyor. Bunların arasındaki Y döner ise meşe odununun ateşinde pişen etinin lezzizliği ve tandır fırınında pişen lavaşının tamamlayayıcılığı ile kendini gösteriyor.

iskender döner

iskender döner

Kadıköy Kızıltoprak şubesini ziyaret ettiğim Y Döner, mekana girdiğiniz anda farklılığını hissettiriyor aslında. Tandır fırınının sıcaklığından mıdır bilinmez ama mekanın kendine özgü hoş bir kokusu var. Mekan içerisi gayet hoş ve modern bir dekorasyona sahip. Çalışanlar güler yüzlü bir şekilde sizi ağırlıyor. Çalışan arkadaşın tavsiyesi üzerine İskender Döner ve daha önce hiç denemediğim İskender Dürüm‘den sipariş veriyoruz. Siparişimiz öncesinde ikram olarak salata ve patates kızartması geliyor. Ardından uygun bir servis süresinde siparişlerimiz masamıza geliyor.

Öncelikle iskenderden bahsetmek istiyorum. Et soslu olsa da odun ateşinde pişen etin lezzetini iyi alabiliyorsunuz. Et kuru yada yağlı değil. Gayet lezzetli ve ağızda farklı bir tat bırakıyor açıkcası. Eti işlemenin ustalığını, fazlasıyla yansıttıklarını düşünüyorum. İskenderin yanında verilen yoğurdu da tava yoğurdu kıvamında, biraz sert ve lezzetli.

Gelelim farklı bir deneyim olan İskender dürüm’e. Açıkcası ilk başta biraz farklı geliyor insana, dürümde iskerder nasıl oluryormuş diyorsunuz. İlk olarak lavaşa değinmek istiyorum.

iskender dürüm

iskender dürüm

Bildiğimiz dürüm lavaşlarından farklı. Biraz yufkayı ve gözlemeyi andıran bir görüntüsü olduğunu söylemeliyim. Tandır fırınında taze taze çıktığı için kokusu üzerinde geliyor ve yerken farklı bir keyif veriyor. Lavaş içerisindeki ete hafif sos ve yoğurt eklenmiş. Bu sayede muhteşem dörtlünün kombinasyonu ağzınızda hoş bir tat bırakıyor. İskender Dürümü’ü kesinlikle denemelisiniz. Y Döner paket servislerinde bu ürünü göndermiyor. Hatta menü de bile göremediğimi söyleyebilirim. İskender Dürümü’ü poşet yada ambalaja girmeden taze taze yemeniz için size şubelerinde sunmayı tercih ediyor. Yemek sonrası dilerseniz sütlaç, kadayıf yada künefe de yiyebilirsiniz.

Y Döner’in Kızıltoprak haricinde İstanbul’da Osmanbey, Fatih, Beylikdüzü ve Harbiye’de şubeleri bulunuyor. Mekanda fiyatların da bütçeye uygun olduğunu söylemek gerekiyor.

Güler yüzlü, temiz ve uygun bütçeli bir ortam da böyle lezzetli bir döneri döneri denemek istiyorsanız, Y Dönerin Şubelerinden birini ziyaret etmeminizi öneriyorum.

y döner fiyat

y döner fiyat

Abdullah S.

Bir web tasarımcısı olmama rağmen, yemek yemek ve yeni mekanları görmeyi çok seviyorum. Yemek ve mekan deneyimlerimi mekangurme.com 'da sizlerle paylaşıyorum.

Diğer Yazıları

Beni Takip Edin:
TwitterGoogle Plus

Mekan Bilgileri

Mekan Adı: Y Döner Kızıltoprak Şubesi

Adres: Bağdat Cad. Vedat Han No:41 F (53/32) Kızıltoprak Kadıköy / İSTANBUL

Telefon: (216) 345 40 01 - (216) 345 40 08

Harita:


Şunu daha büyük bir haritada görüntüle: Y Döner Kızıltoprak Şubesi

Yorum Ekleyin

Yapılan Yorumlar