Köz Kanat ve Kebap Restaurant – Kanat Yemek için Güzel Manzara

Yazar : | 0 Yorumlar | Tarih : Mayıs 25, 2016 | Kategori : Akşam Yemeği Mekanları, Et Mekanları, İstanbul (Anadolu Yakası), Kebap Mekanları, Mekanlar, Öğle Yemeği Mekanları, Tüm Mekanlar, Türkiye

Köz Kanat & Kebap

Lezzet:4 Stars
Servis:3 Stars
Ortam:5 Stars
Fiyat:3.5 Stars

 

Mekan Özellikleri

  • Wi-Fi
  • Otopark
  • Kredi Kartı
  • Açık Alan
  • Rezervasyon

Köz Kanat & Kebap

Köz Kanat & Kebap

İstanbul’da havanın ısınmaya başladığı şu zamanlarda öğle arasını farklı bir alternatifle değerlendirmek için iş arkadaşlarımla birlikte Köz Kanat ve Kebap‘ı tercih ettik. Kartal sahilde bulunan mekan, deniz manzarası ile yemek keyfinizi arttırıyor diyebilirim.

Mekana geldiğinizde, vale arabanızı alıyor ve güzel bir şekilde karşılanıyorsunuz. Ben mekana ilk adını veren tavuk kanadını tercih ettim. Kanat yemek isterseniz acılı ve acısız olarak iki seçenek bulunuyor. Ben acı yemeyi sevdiğim için acılı kanat sipariş ettim. Yanında da Gavurdağı salatası ve ayran sipariş ettik.

Siparişlerimizi beklerken Kuver olarak sunulan Puf pide ekmeği, lor peynir ve tereyağı ile ön başlangıç yapıyoruz. Mekana aç karnına geldiyseniz, önden güzel bir atıştırma olacaktır. Pide ekmeğinin sıcak gelmesi önemliydi ama peynir ve tereyağı konusunda daha yöresel lezzetlere yönelmeleri gerektiklerini düşünüyorum.

Öğle saati olmasına karşın mekan sakindi. Buna rağmen siparişlerimizde gecikme ve aksaklıklar yaşandı. Mekana kalabalık gittiğinizde bunu çok farkedemeyebilirsiniz. Ancak tek gittiğiniz bir durumda can sıkıcı olabilir diye düşünüyorum.

Köz Kanat & Kebap

Köz Kanat & Kebap

Siparişlerimiz gecikmeli ve eksik olsada geliyor ve acılı kanadın tadına bakıyorum. Kanat kesinlikle iyi pişirilmiş ve acı oranı çok dengeli. Sıcak kanadınızı yerken, acının ağzınızda hoş bir tat bırakarak dağıldığını hissediyorsunuz. Buna rağmen tavuklardan çiftlik tavuğu lezzetini alamadım. Gavurdağı salatası ise lezzetliydi diyebilirim. Üzerinde kullanılan ceviz tazeydi. Kanat tercihiniz değilse, mekanda kebap çeşitleri arasında tercih yapabilirsiniz. Mekanda gelen ayran ise özel yapılmış bir ayran değil, markalı paket ayranlardandı. Ayrıca yemekten sonra kuver dahilinde lezzetli bir karpuz ikram edildi. Yemekten sonra tatlı çeşitlerini de tercih etmeniz mümkün.

Mekan konumu ve manzaraya baktığınızda fiyatların çok da abartılı olmadığını görüyorsunuz. Alkol menüsü de bulunan mekanda, Alkollü bir içecek tercih etmediğniz durumda Kişi başı ortalama 30 TL gibi bir fiyatla masadan kalkabilirsiniz.

Köz Kanat ve Kebap Restaurant’ı manzaralı, ferah ve rahat yemek yiyebilileceğiniz bir mekan olarak tercih edebilirsiniz.

Bir sonraki yazımda görüşmek dileğiyle…

Köz Kanat & Kebap Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Abdullah S.

Bir web tasarımcısı olmama rağmen, yemek yemek ve yeni mekanları görmeyi çok seviyorum. Yemek ve mekan deneyimlerimi mekangurme.com 'da sizlerle paylaşıyorum.

Diğer Yazıları

Beni Takip Edin:
TwitterGoogle Plus

Mekan Bilgileri

Mekan Adı: Köz Kanat ve Kabap Restaurant

Adres: Kordonboyu, 34860 Kartal/İstanbul

Telefon: (0216) 488 3084

Harita:

Yorum Ekleyin

Yapılan Yorumlar