Halil Lahmacun – Kadıköy

Yazar : | 0 Yorumlar | Tarih : Kasım 11, 2014 | Kategori : İstanbul (Anadolu Yakası), Mekan Konumu, Mekanlar, Pide Mekanları, Tüm Mekanlar, Türkiye, Uygun Fiyatlı Mekanlar

halil-lahmacun

Lezzet:4.5 Stars
Servis:3 Stars
Ortam:4 Stars
Fiyat:4 Stars

Mekan Özellikleri

  • Kredi Kartı
  • Açık Alan

14 Temmuz 2014 Pazartesi

Kadıköy Çarşı’da o kadar çok lezzet varki insan hangisini yazacağını şaşırıyor. Önceden Baylan ve Ekspres İnegöl Köftecisi’ni yazmıştık. Uzun zaman önce gittiğim ama yeni yazma fırsatı bulduğum Halil Lahmacun’da sıra.

halil-lahmacun

halil-lahmacun

Türlü türlü lahmacun var. Benim en sevdiğim tür kıtır kıtır olanı. Öyle yumuşacık lahmacun çokta hoşuma gitmez. Isırdığında lahmacunu etrafa kırıntılar dağılacak 🙂 İşte buradaki lahmacun tam bu dediğimn türden.
Biz belki yeni yazıyoruz ama Halil Lahmacun Kadıköy Çarşı’nın vazgeçilmez ve oldukça eski bir mekanı.
1981 yılında Urfalı Halil Usta tarafından açılıyor, o zamandan beri ufak yenilemelerle bugüne kadar Kadıköy Çarşı’da çıtır lahmacunun tek adresi olmayı başarıyor.

Halil Usta 1999 yılında vefat edince(Allah rahmet eylesin ustamıza) işletmeyi oğlu Fuat devralıyor. Fakat lahmacunların tadı aynı şekilde devam ediyor.
Zaten menüde söyleyebileceğiniz 2 şey var. Lahmacun ve peynirli pide. Ben gittiğimde ikisinden de denedim. Baştan söyleyeyim, yediğim en iyi lahmacun ve pide olabilir.

Mekana girdiğimizde ustamız lahmacun ve pideleri fırına atmakla meşgul. Menüde hemen karşımızda, fiyatları görüyoruz.

Ben hemen 1 lahmacun 1 pidemi söylüyorum. Buraya gelmişken ikisinden de söylemek şart. Biraz sonra lahmacun ve pidemiz masama teşrif ediyor. Görüntü çok güzel.
Lahmacun geldiğinde yanında maydanoz ve limon geliyor sadece. Belki lahmacunu sade yemeyi sevmeyenler için birkaç çeşit daha koyulabilir meze.

İlk önce lahmacunu mideye indirmeye başlıyorum. Dediğim gibi çıtır çıtır bir lahmacun, buraya gelirken okuduğum yorumlarda en çok malzemeyi az koyuyorlar denilmişti ama ben yeterli buldum. Biraz beklentiyle ilgili birşey. Burada yiyeceğiniz lahmacun ısırdığınızda yağı akan, elinizde zor tuttuğunuz lahmacunlardan değil. Hemen dürüm yapıp rahatlıkla mideye indirebiliyorsunuz. Soğanı az ve eti yağsız olduğundan dolayı yedikten sonra midede ekşime de yapmıyor. Dediğim gibi beklentiler çok farklı olabiliyor ama benim için oldukça güzeldi lahmacunu.

halil-lahmacun

halil-lahmacun

Fakat lahmacunundan daha çok sevdiğim birşey varsa o da pidesi oldu. Peyniri çok lezzetli, açıkçası bir tane daha söylememek için kendimi zor tuttum. Yine aynı çıtırlıkta bu sefer üzerinde çok iyi bir peynirle beraber yemede yanında yat durumu oluştu.
Kadıköy’e geldiğimde uğramak için fırsat kollayacağım yerlerden biri oldu Halil Lahmacun.
Not : Bu arada eskiden bir websitesi varmış ama şimdi girdiğinizde Japonca bir siteye yönlendirme yapıyor 🙂

Herkese afiyet olsun…

 

halil-lahmacun

halil-lahmacun

Halil Lahmacun Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Mekan Bilgileri

Mekan Adı: Halil Lahmacun

Adres: Caferağa Mh. Güneşlibahçe Sok. No:26/A (Çarşı İçi) Kadıköy – İstanbul 34710

Telefon: 0216 3370123

Harita:

Yorum Ekleyin

Yapılan Yorumlar