Baran Tesisleri – Kulu

Yazar : | 0 Yorumlar | Tarih : Mart 8, 2015 | Kategori : Et Mekanları, Konya, Mekan Konumu, Mekanlar, Tüm Mekanlar, Türkiye, Uygun Fiyatlı Mekanlar

Baran Tesisleri Kulu

Lezzet:4 Stars
Servis:4 Stars
Ortam:4 Stars
Fiyat:4 Stars

2 Eylül 2013 Pazartesi

Baran Tesisleri Kulu

Baran Tesisleri Kulu


İnsan ömründeki yollarda geçen zamanı çıkarsak herhalde hatırı sayılır bir süre çıkar. Sağolsun İstanbul trafiği sayesinde hepimiz bu çileyi çekiyoruz fakat bir de nispeten güzel geçen yolculuklar var. Tatile çıkıldığında, başka şehirlere gidildiğinde yollar daha güzel görünür insana.

Blogda çeşitli çeşitli yerler varken yollarda mola verilen bir tesis olmaması düşünülemezdi 🙂 Baran Tesisleri yazımızla bu konuda da bir yeri arşivimize ekliyoruz.
Baran Tesisleri çocukluğumdan beri Konya’ya gidişlerimizde her zaman mola verdiğimiz bir yerdi. Bu nedenle de benim için yeri ayrıdır.
Konya’ya giderken Ankara’dan sonra makas denilen Konya – Aksaray ayrımına gelmeden sağ tarafta bulunan bu tesiste durup en azından bir çay-kahve içmeden gitmek olmazdı bizim için.
Peki neler var Baran Tesisleri’nde? Çok geniş bir skalası var çoğu tesiste olduğu gibi. Sac kavurmadan etli ekmeğe, pide çeşitlerinden çorbalara, ev yemeklerinden lahmacuna.. Herşey mevcut. Bizim blogda bulunma sebebi ise sac kavurması.

Baran Tesisleri Kulu

Baran Tesisleri Kulu

Baran Tesisleri zaten eskiden beri iyi bilinen bir yer. Kuruluş yılı 1953. Ben kendimi bildim bileli gittiğimize göre eski olması normal 🙂

Tesis güzel, yıllardır aynı düzende devam ediyor. Arabanızı parkediyorsunuz, önünde devamlı arabaları yıkayan biri bulunuyor.

İçeri geçtiğinizde manzara bu şekilde oluyor. Tam bir yol tesisi, öyle yeni tesisler gibi cafcaflı değil. Yemeklerin olduğu kısım burası, alakart şeklinde istediğiniz yiyecekleri veya çorbaları alabiliyorsunuz. Bahçe kısmında ise güzel bir havuz ve etrafında masalar var. Hava güzel olursa kesinlikle burayı tercih edin.
Dediğim gibi gelme nedenimiz sac kavurması. İki kişilik kavurmamızı söyleyip bekliyoruz. Biraz sonra sac kavurmamız geliyor. Görüntü güzel.

Sac kavurmada içindeki malzemelerin biraz diri kalması çok önemli benim için. Ayrıca bazı sac kavurma yapan yerlerde görüyorum, içine türlü türlü baharatlar koyuyorlar yazık oluyor sac kavurmaya. En sade haliyle et, domates, biber at pişir işte. Olayın özü o, baharatlarla neden değiştiriyorsun tüm lezzeti anlaşılır gibi değil.Baran Tesisleri’ni sevmemin nedeni de bu.Aynen istediğim gibi yapıyorlar.
Hele içine akan yağıyla beraber ekmeğe banıp yenmek tam bir zevk oluyor 🙂

Baran Tesisleri Kulu

Baran Tesisleri Kulu

İki kişilik kavurma ve 2 adet içecek için 35 TL veriyoruz. Makul bir fiyat. Sac kavurması dışında etliekmeği ve yemekleride güzel ama Baran Tesisleri’ne gittiğimde benim ilk tercihim kesinlikle sac kavurması. Yollarda olduğunuz bir gün bu güzergahtan geçerseniz uğramazsanız çok şey kaybedersiniz 🙂

Afiyet olsun.

Mekan Bilgileri

Mekan Adı: Baran Tesisleri - Kulu

Adres: Ankara - Kulu Makası Kulu / Konya

Telefon: (0332) 657 6224

Harita:

Yorum Ekleyin

Yapılan Yorumlar