Ayvalık Feneryolu Balıkçısı – Rakı, Balık, Cadde

Yazar : | 0 Yorumlar | Tarih : Ağustos 16, 2016 | Kategori : Akşam Yemeği Mekanları, Balık Mekanları, İstanbul (Anadolu Yakası), Mekanlar, Meyhaneler, Tüm Mekanlar, Türkiye

Ayvalık Feneryolu Balıkçısı

Lezzet:5 Stars
Servis:5 Stars
Ortam:4 Stars
Fiyat:4 Stars

Mekan Özellikleri

  • Wi-Fi
  • Kredi Kartı
  • Açık Alan
  • Rezervasyon

Ayvalık Feneryolu Balıkçısı

Ayvalık Feneryolu Balıkçısı

Haftasonu arkadaşlarımla birlikte keyifli zaman geçirmek ve balık yemek için Bağdat Caddesi üzerinde bulunan ve Ege ve Girit mutfağı sunumu ile Ayvalık Feneryolu Balıkçısı’nın yolunu tuttum. Mekan Bağdat Caddesinin Feneryolu tarafında sakin bir konumda bulunuyor. Mekana baktığımda içeride özel bir dekor gözüme çarpmıyor. Standart bir mekan iç dekoru var ve masaların birbirine biraz yakın olduğunu söyleyebilirim. Cuma ve cumartesi akşamları ziyaret ettiğim mekanda müzik yayını yoktu. Kalabalık olduğunda biraz gürültülü gelebiliyor.

Mekana geldikten sonra hemen meze seçimine giriyoruz. Patlıcan Salata, Ermeni Pilaki, Yoğurtlu Semiz Otu, Girit Ezme, Kaya Koruğu, Fava, Kavun ve Beyaz Peynir sipariş veriyoruz. Mezeler hakkındaki genel yorumum kesinlikle hepsinin birbirinden başarılı olduğudur. Kullanılan malzemelerrin kalitesi ve farklılığını ilk tattığınız anda anlıyorsunuz. Mezelerde dikkat çekmek istediğim bazı konular şunlar oldu.

Ayvalık Feneryolu Balıkçısı

Ayvalık Feneryolu Balıkçısı

Fava’nın rengi biraz koyu gelebilir, bunun sebebi içinde bakla ile birlikte havuç olmasından kaynaklanıyor. Aslında bu durum lezzetini bir kat daha arttırmış diyebilirim. Kesinlikle denenmesi gerekiyor. Lütfen başka mekanlarda gördüğünüz o kalıp şeklinde gelen favaları yemeyin bile. Semiz otunda kullanılan yoğurt ise olması gerektiği gibi süzme yoğurtdan (Ege’de Kese Yoğurdu deriz) yapılmıştı ve kıvam olarak çok yerindeydi. Girit Ezme’de kullanılan lor peyniri ise, çok taze ve özel bir lezzette idi. Beyaz peynir ile aldığımız kavun ise gayet iyi seçilmiş ve lezzetli, sulu bir kavundu. Fakat beyaz peynir seçimleri daha iyi olabilirdi diye düşünüyorum.

Masamıza kuver olarak sunulanlardan da bahsetmeden geçemeyeceğim. Bunlar arasında en dikkat çeken salatalık turşusu ve sıcak gelen mısır ekmeği oldu. Turşu ev yapımı tipinde ve tuz oranı çok yerindeydi. Sürekli sıcak olarak servis edilen beyaz ekmekler için ise daha özel bir ekmek seçilebilirdi.

Ayvalık Feneryolu Balıkçısı

Ayvalık Feneryolu Balıkçısı

Arasıcak olarak Susamlı Peynir Dilimi, Kaşarlı Mantar, Kalamar Tava, Izgara Ahtapot alıyoruz. Ahtapotun üzerine ilave sıcak yağ ekleyerek servis ediyorlar. Ahtapotun tazeliğini, lezzetini gerçekten çok beğendim ve favorilerim arasındaki yerini aldı. Kalamar ise lezzetli ve çok iyi marine edilmişti. Yanında veriler tarator sosun da kıvamı yerindeydi.

Ayvalık Feneryolu Balıkçısı

Ayvalık Feneryolu Balıkçısı

Ana yemek için Balık tercihimiz Minekop Izgara oldu. Balık yemek istediğimde, yağlı balıkların lezzetini bir adım önde olduğunu için öncekli olarak tercih ederim. Balık tazeliği, pişirme oranı ile lokum gibi yeniyor. Balık ile servis edilen fırında mini kaşarlı kumpir de gerçekten çok lezetliydi. Minekop’un Rakı Balık birlikteğine mükemmel eşlik ettiğini unutmamak gerekiyor.

Ana yemeğin ardından meyve siparişi verdik. Meyvelerin tazeliği ve tatlarından özenle seçildiği anlayabiliyorsunuz. Şeftalinin kokusu, karpuzun tadı ziyafetinize keyif katıyor. Meyvelerimizi bitirdikten sonra Fırında Tahin Helvasını denedik. Bu güzel gecenin finalini inanılmaz bir lezzetle taçlardırdığı için mekana teşekkür etmek gerekiyor. Sıcacık ve sizi şekere boğmayan, mükemmel bir son duble lezzeti oldu bizim için.

Mekana fiyat olarak bakıldığında, ortalamanın biraz üzerinde olduğunu söyleyebilirim. Servis açısından baktığınızda, garsonlar fazlasıyla ilgili. Ayvalık Feneryolu Balıkçısı güzel, kaliteli balık ve meze için kesinlikle denenmesi gereken bir mekan. Ayrıca beni de müdavimleri arasına yazdırmayı başarmıştır. Sonraki yazımda görüşmek dileğiyle…

 

Ayvalık Feneryolu Balıkçısı

Ayvalık Feneryolu Balıkçısı

Ayvalık Feneryolu Balıkçısı

Ayvalık Feneryolu Balıkçısı

Ayvalık Feneryolu Balıkçısı

Ayvalık Feneryolu Balıkçısı

Ayvalık Feneryolu Balıkçısı Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Abdullah S.

Bir web tasarımcısı olmama rağmen, yemek yemek ve yeni mekanları görmeyi çok seviyorum. Yemek ve mekan deneyimlerimi mekangurme.com 'da sizlerle paylaşıyorum.

Diğer Yazıları

Beni Takip Edin:
TwitterGoogle Plus

Mekan Bilgileri

Mekan Adı: Ayvalık Feneryolu Balıkçısı

Adres: Feneryolu, Bağdat Cad. Durak Apt. No:142/A, Kadıköy/İstanbul

Telefon: (0216) 550 8001

Harita:

Yorum Ekleyin

Yapılan Yorumlar