7/C Ocakbaşı Adana – Kırmızı Et ile Buluştuğunuz O İnanılmaz An

Yazar : | 0 Yorumlar | Tarih : Mayıs 27, 2016 | Kategori : Adana, Akşam Yemeği Mekanları, Et Mekanları, Meyhaneler, Öğle Yemeği Mekanları, Tüm Mekanlar, Uygun Fiyatlı Mekanlar

7/C Ocakbaşı Adana

Lezzet:5 Stars
Servis:3.5 Stars
Ortam:3 Stars
Fiyat:5 Stars

 

Mekan Özellikleri

  • Wi-Fi
  • Kredi Kartı
  • Açık Alan
  • Rezervasyon

7/C Ocakbaşı Adana

7/C Ocakbaşı Adana

Birçok ilin kendine özgü efsanevi dereceye ulaşmış, orada yaşayan herkesin bir şekilde kullandığı, belediye otobüs hatları vardır. 7/C ‘de Adana ilimizdeki bu tipte otobüslerden birisi. Adana’nın birçok yerinden geçiyor olması sebebi ile bilindik bir otobüs hattı olmuş. Bu bilinen isim ve otobüsün o sokaktan geçmesi mekana 7/C Ocakbaşı adını vermiş.

Nisan ayı içerisinde Dostlarımı görmek ve gezip, küçük bir gastro tur yapmak için Kebap kokulu şehir Adana‘nın yolunu tuttum. Adana’lı arkadaşımın tavsiyesi ve rezervasyonundan sonra keyifli bir akşam için mekana geldik.

Mekanın lüks görünümden uzak ve biraz salaş bir havası olduğunu söyleyebilirim. Tam bilgim olmasa da haftanın belirli günlerinde canlı müzik eşliğinde de yemek yiyebiliyorsunuz. Mekana girdikten sonra bizim için rezerve edilen yere geçiyoruz. Ardından içecek seçimimizi yaptıktan sonra meze seçimine geçiyoruz. Meze konusunda en çok dikkatimi çeken ise soğuk humus oldu. Gerçekten çok iyi ezilmiş ve ağzınızda dağıldığında sizi alıp götüren ve bir daha yemek isteyeceğiniz bir tadı var. Rakı’nın yanına çok başarılı şekilde eşlik ediyor. Ayrıca getirilen salatanın tazeliğini ve çiğ köfte‘yi de çok beğendiğimi söyleyemeliyim.

7/C Ocakbaşı Adana

7/C Ocakbaşı Adana

Mezeden sonra açıkcası tüm kebap çeşitlerini denemek istedim. Burada almak istediğim tat doğal etin iyi pişmesi ve lezzetiydi. Meşhur Adana Kebabı gün içerisinde yediklerim gibi el kıymasından yapılmıştı. Yağ oranı çok dengeli ve acı oranını da çok yerindeydi. Adana Kebap‘dan daha çok dikkatimi çeken iki lezzet daha vardı. Bunlardan biri Küşleme, diğeri ise Pirzola. Küşleme çok özel bir et. Bundan dolayı kesinlikle pişirirken hakkını vermek gerekiyor. 7/C bu konuda gerçekten usta işi bir lezzet sundu bize. Eti tattığınızda ne kadar lezzetli olduğunu ve güzel piştiğini ne kadar yazsam az gelir diye düşünüyorum. Gelelim Pirzola‘ya. Kemikli et diyorum… Zaten lezzetli olur diyorum… ama bambaşka bir pirzola yedim açıkcası. Kalın kesilmiş olmasına rağmen lokum yumuşaklığından farksız olmasıyla beni benden aldı diyebilirim. Yemeğin ardından gelen karışık meyve ile mekandan kalkıyorduk. Mekanın fiyat olarak yediklerimize göre çok uygun olduğunu da söylemeliyim.

7/C Ocakbaşı Adana

7/C Ocakbaşı Adana

7/C Ocakbaşı Adana seyahatlerinizde kırmızı et ile buluşmak için mutlaka uğramanız gereken mekanlardan birisi. Tavsiyem akşam keyfini çıkararak gitmenizdir.

Bir sonraki yazımda görüşmek dileğiyle…

 

 

 

7/C Ocakbaşı Adana

7/C Ocakbaşı Adana

7/C Ocakbaşı Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Abdullah S.

Bir web tasarımcısı olmama rağmen, yemek yemek ve yeni mekanları görmeyi çok seviyorum. Yemek ve mekan deneyimlerimi mekangurme.com 'da sizlerle paylaşıyorum.

Diğer Yazıları

Beni Takip Edin:
TwitterGoogle Plus

Mekan Bilgileri

Mekan Adı: 7/C Ocakbaşı Adana

Adres: Mahfessığmaz Mahallesi 79019 Sokak No:23/A (Turgut Özal Bulvarı), 01000 Adana, Türkiye

Telefon: +90 322 232 2225

Harita:

Yorum Ekleyin

Yapılan Yorumlar